My Perspectives 4 Nowości

My Perspectives 4. Podręcznik do języka angielskiego dla szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Poziom B2+ . Szkoły ponadpodstawowe

Język nowoczesnych obywateli

W dzisiejszych realiach trudno wyobrazić sobie człowieka, który nie zna języka angielskiego. Posługują się nim zarówno osoby pracujące w biznesie, jak i w turystyce, gastronomii, IT, a także ludzie nauki i twórcy kultury. Znajomość języka angielskiego jest niekiedy uznawana za oczywistość, tymczasem trzeba włożyć sporo pracy w jego naukę. Na całe szczęście polska szkoła umożliwia dzieciom i młodzieży opanowanie tego języka na naprawdę dobrym poziomie. Każdy uczeń technikum lub liceum obowiązkowo musi uczęszczać na zajęcia z dwóch języków obcych nowożytnych. Zwykle drugiego języka musi uczyć się od podstaw, natomiast lekcje z języka angielskiego stanowią kontynuację nauki ze szkoły podstawowej. Dzięki temu kończąc szkołę średnią, uczeń powinien posługiwać się biegle językiem angielskim, w takim stopniu, by płynna komunikacja z obcokrajowcem z krajów anglosaskich nie stanowiła dla niego problemu. Aby ułatwić młodemu człowiekowi naukę, warto zaproponować mu dobry podręcznik, skonstruowany w przemyślany sposób. Do takich publikacji często zalicza się My Perspectives 4. Podręcznik do języka angielskiego dla szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Poziom B2+ . Szkoły ponadpodstawowe. Jest to pozycja stworzona przez wydawnictwo Nowa Era, a wśród jej autorów można znaleźć zarówno polskich dydaktyków z wieloletnim doświadczeniem (mowa tutaj o Zbigniewie Pokrzewińskim i Robercie Górniaku), jak i rodzimych użytkowników języka angielskiego, tzw. native speakerów (Hugh Dellar i Lewis Lansford).

Atrakcyjne rozwiązania

Liczne badania prowadzone przez niezależne ośrodki eksperckie pokazują, że trzeba uczniom proponować zadania i aktywności w różnych formach, aby proces nauczania był skuteczny. Z tego powodu TaniaKsiazka: My Perspectives 4. Podręcznik do języka angielskiego dla szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Poziom B2+ . Szkoły ponadpodstawowe proponuje wiele rodzajów ćwiczeń i prezentuje treści w zróżnicowanej formie. W publikacji nie brakuje:

  • lekcji wyrównujących poziom uczniów (zatytułowane są one jako “lekcje starter”)
  • dłuższych tekstów będących fragmentami artykułów prasowych, wywiadów, powieści czy wierszy
  • zadań na rozumienie ze słuchu
  • licznych ćwiczeń rozwijających umiejętności leksykalne
  • tabel i wykresów prezentujących w zrozumiały sposób bardziej skomplikowane zagadnienia gramatyczne
  • tabelek zawierających wyrażenia potoczne, stosowane przez młodzież w krajach anglojęzycznych
  • powtórzeń i podsumowań pod koniec każdego rozdziału.
Szkoła od freepik - pl.freepik.com